Бебе Реџа пцуеше на сцена, публиката не ја пеела песната

Пејачката од албанско потекло Бебе Реџа, синоќа во Лос Анџелес изведе перформанс полн со пцовки. Блета Реџа, во еден момент го свртила микрофон кон публиката за да пее, но ништо од тоа. Никој не пеел, па пејачката откачила на сцената.

„ Оваа песна беше 50 еб*ни недели на прво место. Еб*но работев за неа, ок? Еве мајка ми ме гледа и вика да се смирам“ врескала Бебе од бината, а потоа продолжила да ги пее останатите хитови, но ја предупредила публиката:

“ Ако ги знаете еб*те зборови на песната, еб*но пеејте ги“.

LOS ANGELES, CA – FEBRUARY 07: Bebe Rexha performs onstage during Spotify “Best New Artist 2019” party at Hammer Museum on February 7, 2019 in Los Angeles, California. (Photo by Frazer Harrison/Getty Images for Spotify)

Текстот Бебе Реџа пцуеше на сцена, публиката не ја пеела песната е превземен од Reporter.mk.