Беквалац пресреќна, Катја ги направи првите чекори

Ќерката на српската пејачката Наташа Беквалац, Катја ги направи своите први чекори. Малата Катја цело време имала поддршка и помош од својата постара сестра Хана.

Наташа со камерата го снимила секој момент, а може да се слушне и радоста и смеата на пејачката, која цело време ужива гледајќи како нејзината помала ќерка ги првите своите први чекори. Наташа откри дека Хана и Катја се родени во иста минута и сè со ист хороскопски знак и подзнак.

Трите во моментов престојуваат на Копаоник, од каде Беквалац често знае да ги изненади фановите со видеа кои подоцна ги објавува на социјалните мрежи.

(Видео) Беквалац со ќерката, радости на Копаоник

Текстот Беквалац пресреќна, Катја ги направи првите чекори е превземен од Reporter.mk.