Беше во врска со синот на Џон Кенеди, а медиумите пишуваа дека сопругот го изневерува со Пирс Броснан: љубовната приказна на Сара Џесика Паркер

Американската актерка, продуцентка и дизајнерка Сара Џесика Паркер е најпозната по улогата на Кери Бредшо во хит-серијата на „Ејч-би-о“, „Сексот и градот“, која се емитуваше во периодот од 1998 до 2004 година. За оваа улога освои две награди „Еми“ и четири „Златни глобуси“.  Сара е родена на 25 март 1965 година во Нелсонвил, Охајо. Мајка ѝ Барбара Паркер беше наставничка … Continue reading Беше во врска со синот на Џон Кенеди, а медиумите пишуваа дека сопругот го изневерува со Пирс Броснан: љубовната приказна на Сара Џесика Паркер

Текстот Беше во врска со синот на Џон Кенеди, а медиумите пишуваа дека сопругот го изневерува со Пирс Броснан: љубовната приказна на Сара Џесика Паркер е превземен од Reporter.mk.