Бијонсе и Џеј Зи одбраа пастелни бои за забвата на Греми

Музичките ѕвезди се подготвуваат за големото доделување на наградите Греми, кое ќе се одржи вечерва.

По тој повод, вчера беше огранизирана забава од од Roc Nation, компанија во сопственост на Џеј Зи, на која присуствуваа многу ѕвезди од шоу-бизнисот.

49-годишниот рапер сосем  беше придружуван од Бијонсе. Парот се појави на свеченоста во креации во пастелни нијанси.

Фустанот на 37-годишната пејачка доаѓа од модната куќа Balmain, додека Џеј Зи е облечен во костум од Frère.

Текстот Бијонсе и Џеј Зи одбраа пастелни бои за забвата на Греми е превземен од Reporter.mk.