Бил и Мелинда Гејтс се разведуваат по 27 години брак

Основачот на „Мајкрософт“ и еден од најбогатите луѓе во светот, Бил Гејтс, и неговата сопруга Мелинда, во заедничка порака на Твитер соопштија дека се разведуваат. Во порака, Бил и Мелинда велаат дека ја донеле одлуката „по многу размислување и многу работа на нивната врска“. pic.twitter.com/padmHSgWGc — Bill Gates (@BillGates) May 3, 2021 Четвртиот најбогат човек … Continue reading Бил и Мелинда Гејтс се разведуваат по 27 години брак

Текстот Бил и Мелинда Гејтс се разведуваат по 27 години брак е превземен од Reporter.mk.