„Број 7 е среќа. Среќно в среда“, Маленко со алал ги испрати ракометарите за Египет

Најдобриот македонски пливач Александар Маленко беше во хотелот  „Александар Палас“ каде се виде со капитенот  Кире Лазаров и останатите ракометари. Тој пред заминувањето во Египет им посака среќа на претстојното Светско првенство. „Среда, среќно, број 7, среќа. На ракометна светска легенда Кирил Лазаров и неговите колеги им посакувам мирно небо, топол пречек вечерва во Египет, … Continue reading „Број 7 е среќа. Среќно в среда“, Маленко со алал ги испрати ракометарите за Египет

Текстот „Број 7 е среќа. Среќно в среда“, Маленко со алал ги испрати ракометарите за Египет е превземен од Reporter.mk.