“Бубалици“ завршува во 2019

Една од најпопуларните американски серии „Бубалици“ ќе ги емитува своите последни епизоди наредната година, и со тоа конечно ќе заврши серијата. Последната, 12. сезона ќе почне на 24 септември и се очекува да заврши во мај.

Серијата за двајцата физичари и за нивната сосетка, надежна актерка, имаше 18 милиони гледачи секоја година, почнувајќи од шестата сезона. Минатата сезона, секоја епизода привлекуваше во просек 18,6 милиони гледачи, повеќе од кое било шоу на американските телевизии.

„Засекогаш ќе им бидеме благодарни на фановите. Сите кои работевме на серијата многу го цениме нејзиниот успех и сакаме последната сезона да има епски креативен крај“, се вели во соопштението на продукцискиот тим.

Серијата освои седум награди Еми од 46 номинации, при што Џим Парсонс беше прогласен за најдобар актер. Во 2016 година, главните актери заработуваа по еден милион долари по епизода.

Текстот “Бубалици“ завршува во 2019 е превземен од Reporter.mk.