Дамјан Димевски освои 3 место од жирито на Охрид Фест

Пејачот Дамајн Димевски го освои третото место на фестивалот „Охридски tрубадури“. Димевски настапи со песната „Нема никој да те замени“. Текстот го напиша Горан Милошески.

Ова е прв настап на Дамјан на охридскиот фестивал. Дамјан е познат и по неговите настапи на српските шоуа каде брзо ги освои симпатиите на публиката.

 

Текстот Дамјан Димевски освои 3 место од жирито на Охрид Фест е превземен од Reporter.mk.