Дејан Георгиевски освои сребро на турнир по таеквондо во Белград

Најдобриот македонски таеквондист Дејан Георгиевски освои сребрен на Меѓународниот турнир „Галеб Белград трофеј – Србија опен“ кој се одржа во Белград, Србија, од Г-1 серијата. …

Дејан Георгиевски освои сребро на турнир по таеквондо во Белград Прочитај повеќе »

Текстот Дејан Георгиевски освои сребро на турнир по таеквондо во Белград е превземен од Reporter.mk.