Дина Јашари ја доби регионалната музичка награда „Милан Младеновиќ“

Дина Јашари, младата македонска кантавторка добитник е на наградата „Милан Младеновиќ“ која се доделува во чест на фронтменот на групата „Екатерина Велика“. Доделувањето на наградата се одржа вчеравечер во Белград, на натпреварот во организација на Фондацијата „Милан Милановиќ“. Песната на Дина, „Дома“ освои најмногу гласови од стручното жири. На примањето на наградата Дина се заблагодари на … Continue reading Дина Јашари ја доби регионалната музичка награда „Милан Младеновиќ“

Текстот Дина Јашари ја доби регионалната музичка награда „Милан Младеновиќ“ е превземен од Reporter.mk.