Душко ја изневерувал Карлеуша со манекенка, за малку избегнат инцидент

Душко Тошиќ фудбалерот и сопруг на српската пејачка Јелена Карлеуша, ја изневерувал со манекенката Софија Милошевиќ. Како што пренесуваат српските медиуми, Тошиќ и Софија наводно се договориле да се видат на 16 јануари, но по избивањето на скандалот со голите слики, пејачката ја претркала стигнуајќи во Кина ден порано.

Според српски Курир, фудбалерот пред да замине во Кина, на Софија и резервирал авионска карта за 16 јануари. Се било однапред подготвено и договорено. Софија до тој период требала да ги заврши сите обврски кои ги имала во Белград, а потоа на располагање имала речиси две недели да помине со Душко, со кого била во врска со месеци.

Изненадувачката одлука на Карлеуша да отпатува во Кина, за да побегне од секс-скандалот со Огњен Врањеш ги пореметила нивните планови.

Софија и Тошиќ последен пат се виделе во Белград кога почна аферата Карлеуша-Врањеш, која сеуште трае. Тој ѝ се пожалил на манекенката за своите брачни проблеми и ги раскажал сите детали. Тошиќ стекнал доверба во Софија.

Тогаш фудбалерот ја замолил Софија да го посети во Кина. Два дена подоцна била резервирана карта за 16 јануари, вели извор близок до семејството на Душко Тошиќ. Карлеуша не знаела за плановите на својот сопруг и неговата љубовница, а поради избивање на скандалот таа со своите ќерки заминала за Кина да се види со својот сопруг.

„Карлеуша побегна од Белград поради секс скандалот. Ужасно го поднесе тоа што нејзините голи фотографии и снимки се појавија во јавноста, па го викнала Душко и му кажала дека сака да дојде кај него додека бурата не стивне. Тој се согласил. Карлеуша со Атина и Ника стигнала во Кина ден претходно пред Софија. Колку што знам, Душко преку порака и јавил на Софија дека дошло до промена на плановите и дека Јелена сака да дојде кај него. На Софија не ѝ било сеедно, но не му се налутила, свесна за тоа дека нема избор“, вели соговорникот.
Софија Милошевиќ, Душко Тошиќ и Јелена Карлеуша не се огласиле на прашањата на новинарите. Карлеуша прави се за да ги демантира зборувањата во јавност дека на повидок е развод. Таа се фали на социјалните мрежи со тоа дека нејзиниот сопруг заработува милиони во Кина. На Инстаграм објавила неколку фотографии со Душко, направени минатата недела во Кина, а потоа го објави ѝ договорот на фудбалерот вреден 8.500.000 евра, кој го продолжи со кинескиот фудбалски клуб. Карлеуша се пофали дека Душко ќе заработува 5,8 милиони евра за сезона.

Менаџерот на Карлеуша за време на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“, во понеделникот и вторникот, ги замолил новинарите да не ја прашуваат неговата клиентка ништо во врска со избивањето на скандалот.

„Не ја прашувајте Јелена ништо ѝ ве молам немојте да ја туркате и притискате“, бил неговиот краток коментар.

Текстот Душко ја изневерувал Карлеуша со манекенка, за малку избегнат инцидент е превземен од Reporter.mk.