Џеф Бриџис вели дека се заразил со корона додека одел на хемотерпија: Ракот ми изгледаше како шега

Холивудскиот глумец Џеф Бриџис преку пост на Твитер откри дека се заразил со корона во јануари, а во исто време одел на хемотерапија затоа што боледува од рак на лимфниот систем. Популарниот глумец вели дека во исто време позитивна на корона била и неговата жена Сузан. „Таа беше во болница пет дена, а јас пет недели. Причината … Continue reading Џеф Бриџис вели дека се заразил со корона додека одел на хемотерпија: Ракот ми изгледаше како шега

Текстот Џеф Бриџис вели дека се заразил со корона додека одел на хемотерпија: Ракот ми изгледаше како шега е превземен од Reporter.mk.