Џенан Лончаревиќ гостин на концертот на Цеца во Охрид

Српскиот пејач Џенан Лончаревиќ ќе биде специјален гостин на концерот на Цеца Ражњатовиќ на концерот на 28 јули во Охрид, на стадионот „Билјанини извори”.

Цеца и Џенан ќе приредат повеќечасовен музички настап, а концерот ќе почне во 21 часот. Организаторите „Балкан медиа“ најавуваат вечер исполнета со многу изненадувања, музика и забава.

Билетите се пуштени во продажба преку продажната мрежа на www.kupikartizase.com , „Пола Југотон” и „Цвеќарница Розе” – Веро 2, по промотивна цена од 600 ден само до 16 јули.