Џенифер Анистон не сака да се дружи со антиваксери

Холивудската глумица Џенифер Анистон во неодамнешното интервју за InStyle рече дека не сака повеќе да се дружи со нејзини пријатели кои не веруваат во вакцините против коронавирусот. Таа ја нагласи важноста за вакцинацијата и вели дека јавно ќе продолжи да се залага за почитување на мерките против пандемијата. „Се уште постои голема група луѓе кои … Continue reading Џенифер Анистон не сака да се дружи со антиваксери

Текстот Џенифер Анистон не сака да се дружи со антиваксери е превземен од Reporter.mk.