Џенифер Анистон вчера наполни 51: Стилот на холивудската актерка низ годините

Стилот на Џенифер Анистон е не е многу различен од стилот на Рејчел, ликот од „Пријатели” со кој таа се прослави.
А тоа подразбира сведена елеганција, без непотребно претерување, акцент на женственоста со дозиран сексапил и едноставноста.

Исклучително внимание посветува на природниот изглед, негата на лицето, кожата и косата, а важи и за една од најзгодните актерки во шестата деценија од животот, па сето тоа во целина ја прави и една од најатрактивните и позитивен пример кога е во прашање односот кон себе.

 

Текстот Џенифер Анистон вчера наполни 51: Стилот на холивудската актерка низ годините е превземен од Reporter.mk.