Ед Ширан победи на суд, најголемиот хит му донесе отштета од милион евра

Познатиот британски пејач Ед Ширан доби над еден милион евра отштета, откако го доби судскиот спор за авторски права за неговиот хит „Shape of You“. Британскиот музичар Сами Чокри, го тужеше Ширан и неговите соработници, Џон Мекдејд од групата Snow Patrol и продуцентот Стивен Мекохон. Случајот е покренат поради прекршување на авторските права, наведувајќи дека … Continue reading Ед Ширан победи на суд, најголемиот хит му донесе отштета од милион евра

Текстот Ед Ширан победи на суд, најголемиот хит му донесе отштета од милион евра е превземен од Reporter.mk.