Елеганција, сексапил, шаренило и кич во Битола: Модата на Манаки на црвениот тепих

Под мотото „Прекрасното непознато“ на 23 септември во Битола свечено беше отворено 44.  филмскиот фестивал „Браќа Манаки“. И овој пат интересно беше да се види …

Елеганција, сексапил, шаренило и кич во Битола: Модата на Манаки на црвениот тепих Прочитај повеќе »

Текстот Елеганција, сексапил, шаренило и кич во Битола: Модата на Манаки на црвениот тепих е превземен од Reporter.mk.