Елиф Елмас се врати во Македонија, откако Наполи стана шампион: го посети ФК Гостивар и доби дрес со неговото име

Македонскиот фудбалер Елиф Елмас по прославата за освоената титула на Наполи, се врати во Македонија и го посети ФК Гостивар. Клубот кој избори промоција во …

Елиф Елмас се врати во Македонија, откако Наполи стана шампион: го посети ФК Гостивар и доби дрес со неговото име Прочитај повеќе »

Текстот Елиф Елмас се врати во Македонија, откако Наполи стана шампион: го посети ФК Гостивар и доби дрес со неговото име е превземен од Reporter.mk.