Елтон Џон ја продолжи светската турнеја по две години пауза

Британскиот музичар Елтон Џон (74) со концертот во Њу Орлеанс што се одржа синоќа, ја продолжи светската турнеја Farewell Yellow Brick Road. Ова е негов прв настап по скоро две години, откако ја прекина турнејата поради пандемијата и операцијата на колкот. Концертот го отвори со песната Bennie And The Jets и имаше одличен и енергичен … Continue reading Елтон Џон ја продолжи светската турнеја по две години пауза

Текстот Елтон Џон ја продолжи светската турнеја по две години пауза е превземен од Reporter.mk.