Елтон Џон плачеше на премиерата на „Рокетмен“ во Кан

Британскиот музичар Елтон Џон присуствуваше на премиерата на филмот за неговиот живот, „Рокетмен“, на Канскиот фестивал. По премиерата, заради долгите овации заплака и тој, но и режисерот Декстер Флечер и актерот Тарон Еџертон, кој го глуми ликот на 72-годишната ѕвезда во филмот.

Критичарите за „Рокетмен“ напишаа дека е еден од најискрените биографски филмови во изминатите години, „фантастична музичка драма, која ги погодува сите ноти, особено тажните“.

Сер Елтон Џон, пак, по премиерата постојано ја гушкаше екипата од филмот, а потоа пееше и на забавата организирана во негова чест.

 

Текстот Елтон Џон плачеше на премиерата на „Рокетмен“ во Кан е превземен од Reporter.mk.