Фелисити Хофман ја доби првата улога откако излезе од затвор

Глумицата Фелисити Хофман, позната и како Линет Скаво од серијата „Очајни домаќинки“, ја доби првата улога откако излезе од затвор, а по скандалот со уписот на факултет на нејзината ќерка. Таа ќе глуми во комедија, жена чиј сопруг починал, а таа го наследува неговиот бејзбол тим. Серијата за сега нема име, ниту се знае кој … Continue reading Фелисити Хофман ја доби првата улога откако излезе од затвор

Текстот Фелисити Хофман ја доби првата улога откако излезе од затвор е превземен од Reporter.mk.