(Фото) Аца Лукас има нова девојка

Српскиот пејач Аца Лукас има нова девојка, пишуваат српските медиуми. Пејачот пристигнал со Јована на промоција на неговата нова песна, која ја пее во дует со пејачката Маја Беровиќ.

Медиумите пишуваат дека двајцата не се двоеле за време на промоцијата на новата песна. Лукас претходно беше во врска со српскиот модел Наташа Шавија.

Фолкерот постојано е во центарот на внимание на српските медиумите, но откако се разведе од неговата поранешна сопруга Соња, ретко зборува за својот приватен живот.

 

Текстот (Фото) Аца Лукас има нова девојка е превземен од Reporter.mk.