(Фото) Адел без грам шминка, пејачката и природно е убава

Британската музичка ѕвезда Адел им се пофали на фановите дека и без шминка изгледа убаво. Пејачката објави фотографија без црвен кармин нешто по кое беше препознатлива, а кој правеше истовремено таа да наликува на музичка дива од шеесетите години, коментираат модните критичари.

„Која е оваа жена?“, беа некои од коментарите на обожавателите на Адел.

Многу од нив ја пофалија за храброста да го покаже нејзиниот природен лик.

За Адел изминатиот период се пишуваше дека целосно го променила својот начин на живот и имиџ. Неодамна во јавноста излегоа фотографии од неа за време на концертот на Селин Дион. Адел била ослабела повеќе од петнаесет килограми, а фановите ја пофалија дека изгледала како модел.

Адел како манекенка, пејачката ослабе петнаесет килограми

 

Текстот (Фото) Адел без грам шминка, пејачката и природно е убава е превземен од Reporter.mk.