(Фото) Боки денес има роденден, лани славеше на сицилијански начин

Боки 13, денес има роденден. Тој полни 33 години и овој пат , за разлика од лани, нема гламурозна  роденденска прослава за доскорешниот неформален сопственик на „1ТВ“. Боки Тредичи, као што сега го нарекуваат (по објавта на иалијанскиот весник „Ла Верита“ ) е во затворот во Шутка, каде е првсомничен за случајот Рекет. Многумина денес се потсетија на  неговиот лански роденден од кој објавуваше слики на на Инстаграм. Италијанска вечера на која му дојдоа познати имиња и од политиката но и од новинарската фела.  „Прославата може да почне, италијанска вечера за мојата 32, мала Сицилија во Скопје“, напиша лани Боки.

 

 

Текстот (Фото) Боки денс има роденден, лани славше на сицилијански начин е превземен од Reporter.mk.