(Фото) Џена Џејмисон еден месец по породувањето

Некогашната порнокралица Џена Џeјмисон на својот инстаграм-профил покажа како изгледала еден месец по породувањето и како изгледа сега, повеќе од година дена по раѓањето на ќеркичката.

Џејмисон  вели дека со овие фотографии сака да испрати јасна порака до сите новопечени мајки.

„На првата слика сум јас, еден месец по породувањето. Ова е вистина и реалност за тоа низ што жените минуваат по породувањето. Уморни и заљубени. Се прашуваат која е таа личност која ги гледа од огледалото. Се сеќавам дека тогаш се фотографирав за да имам потсетник на моето прекрасно, неверојатно тело кое штотуку роди кралица. Но, се сеќавам и дека мислев дека ова никогаш никој нема да го види. Не бев во право“, изјавила Џејмисон.

 

View this post on Instagram

 

Yes it’s that time! #mondaymotivation 👏🏻 so the funny before pic is me 1 month postpartum. This is the truth and reality of what us women go through after having a baby. Exhausted, in love… and wondering who the hell the person staring back at them in the mirror is. I remember taking that pic just so I could remember my beautiful amazing body that just birthed a queen. But I also remember thinking “ NO ONE WILL EVER SEE THIS PIC “ 😭 I was wrong. I want other mommy’s to know we are all alike. We all struggle. But we can take control back. Back from society who makes us think we need to “SnapBack”. Yes I lost my weight, yes I am proud. But I am much more proud of the mother that I am. #beforeandafter #beforeandafterweightloss #keto #ketodiet #snapback #fitmom #mentalhealth #postpartumbody

A post shared by Jenna Jameson (@jennacantlose) on

„Сакам другите мајки да знаат дека сме слични. Дека сите се мачиме. Но, можеме повторно да преземеме контрола. Да преземеме контрола од општеството кое нè тера да мислиме дека ова враќање мора да биде брзо. Да, изгубив многу килограми, да, горда сум на тоа. Но, многу повеќе сум горда на тоа каква мајка сум“, напишала Џејмисон.

Џена се породи во април минатата година, кога на свет ја донесе ќерката Бател Лу. Покрај Бател, Џејмисон ги има и близнаците Џорни и Џеси.

Текстот (Фото) Џена Џејмисон еден месец по породувањето е превземен од Reporter.mk.