(Фото) Јана во бикини, глумицата згодна во шестиот месец од бременоста

Актерката Јана Стојановска е во шестиот месец од бременоста. Таа и нејзиното сопруг,  српскиот кошаркар Андрија Бојиќ, го чекаат првото дете. Јана објави и фотографија од одмор, каде го покажа трудниочкиот стомак. Актерката доби комплимети дека иозгледа одлично и дека воопштпо не ездрбалена иако е бремена. Јана е ќерка на македонските актери Ненад и Силвија Стојановски. Таа кон крајот на јуни се омажи за кошаркарот на МЗТ Скопје. Свадбата беше во Србија .

(Галерија) Се омажи Јана Стојановска, српска свадба за македонската глумица

Текстот (Фото) Јана во бикини, глумицата згодна во шестиот месец од бременоста е превземен од Reporter.mk.