(Фото) Јована Јоксимовиќ е имуна на модните критичари

Сопругата на српскиот пејач Жељко Јоксимовиќ, водителката Јована Јоксимовиќ вели дека не ја интересираат забелешките на модните критичари и дека ќе продолжи да го носи она што и се допаѓа.

Јована пред неколку дена се најде на мета на критиките поради изборот на својата облека, која критичарите на социјалните мрежи ја нарекоа „моден инцидент“.

Јована жестокот одговорила на прозивките, па целата ситуација безо беше заборавена. Но, Јована и ова утро според многумина фанови, изгледа како да ја повторила истата приказна од пред неколку дена.

Водителката облекла црно-бела комбинација, но многумина во коментарите на социјалните мрежи, ваквиот стајлинг го нарекоа сличен како и претходниот. Но и покрај ваквите прозивки, Јована вели дека не е премногу загрижена за острите коментари и во иднина ќе продолжи да носи облека во која се чувствува удобно.

 

Текстот (Фото) Јована Јоксимовиќ е имуна на модните критичари е превземен од Reporter.mk.