(Фото) Карди Би дојде во црква во Париз по долна облека

Американската раперка Карди Би се појави во катедрала во Париз во долна облека. Врз неа носеше црн проѕирен комбинезон и бунда, а на главата маска во стилот на француските витези. Популарната музичарка позираше среде црквата со модниот дизајнер Чез Џордан. Тој, заедно со сопругот на Карди, Офсет, одржа ревија во црквата, како дел од француската модна недела.

Сепак, модниот избор на Карди Би ги разлути Французите, но и нејзините фанови. Тие коментираа дека е навредливо што влегла во верски објект полугола, а некои отидоа дотаму, што ѝ порачаа дека ќе гори во пеколот.

View this post on Instagram

IN AND OUT

A post shared by Cardib (@iamcardib) on

Текстот (Фото) Карди Би дојде во црква во Париз по долна облека е превземен од Reporter.mk.