(Фото) Никол Кидман без шминка на одмор во Мексико

Никол Кидман е на одмор. По серијата ангажмани, актерката веќе одмора на плажата во Кабо Сан Лукас.

51-годишната актерка се сликаше на брегот на мексиканскиот град и напиша: “Се враќам во Кабо.” Таа нема никаква шминка и изгледа одлично.

Многу фанови на Кидман ѝ честитаа за беспрекорниот нејзин изглед. “Вие сте толку природна”, “Апсолутно беспрекорна, кожата ви е одлична”, “Леле, личите на сирена”, коментираат дел од следбениците во социјалната мрежа.

Пред неколку дена, светските медиуми објавија дека актерката ќе биде наградена за претстојните холивудски филмски награди. Кидман ќе добие награда за целосен придонес – поради неговите многу интересни и добро играни улоги. Церемонијата ќе биде на 4 ноември во Лос Анџелес.

Текстот (Фото) Никол Кидман без шминка на одмор во Мексико е превземен од Reporter.mk.