(Фото) Нивес гола со фудбалскиот тим на Хрватска

Како неколкупати досега, Нивес Целзијус и пред финалето на Мундијалот во Русија објави провокативна слика за поддршка на хрватската репрезентација во фудбал. Нивес со црвен кармин на телото ги испиша имињата на сите хрватски репрезентативци и напиша: „Мојата душа е со хрватскиот тим“.

Старлетата доби бројни коментари на фотографијата. „Нивес е светски шампион“, „Кралица“, „Кој ти е на срцето“, се само дел од нив.