(Фото) По 18 години врска, Трајче и Кате од „Соната“ се решија за брак

Катерина Брезева и Трајче Бондиков од фолк групата „Соната“ по 18 години врска конечно стапија во брак.

Двојката веќе направи свадба, а за неколку месеци, Катерина ќе стана мајка.  Фолк пејачката е во осмиот месец од бременоста и двојката го чека раѓањето на првото дете.  Тие и на на социјалните мрежи се пофалија дека направиле свадба и дека чекаат бебе.

 

Текстот (Фото) По 18 години врска, Трајче и Кате од „Соната“ се решија за брак е превземен од Reporter.mk.