(Фото) Ристе Ристески ја покажа сестра си

Ристе Ристески, ланскиот победник на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, објави фотографија со својата помала сестра Анастасија и ги изненади фановите. Иако доби многу лајкови на сликата на „Инстаграм“, некои од нив му оставија коментари дека не знаеле дека има помала сестра и велат дека многу си личат.

Ристе многу ретко објавува семејни фотографии, а сликата со Анастасија е направена пред да одат на свадба.