(Фото) Сани во автобус на ЈСП, вели било чиста работа

Фолк пејачката Сани Гроздановска заедно со нејзината најдобра другарка Убавка, се возеа со автобус на ЈСП. Тие објавија и заедничка фотографија на која напишаа „ Градски превоз, чиста работа“.  Сани каде и да се појави секогаш е средена, дотерана и на високи штикли, а овој пат таа изненади со спортски стил и без шминка и фризура.

Фолк пејачката вчера го сними новото видео за песната „Хаос“ кое што ќе го промовира наскоро, а веќе кон крајот на годинава планира да го објави и новиот албум на кој работи во моментов.

 

 

Текстот (Фото) Сани во автобус на ЈСП, вели било чиста работа е превземен од Reporter.mk.