(Фото) Сара Мејс згодна еден месец по породувањето

Македонската пејачка Сара Мејс пред еден месец се породи со ќерката Илина и веќе им се врати на обврските. Ослабена и во форма, пејачката на својот Инстаграм профил објави фотографија со своите ученици кои ги спремала за настап на фестивал, а под сликата напиша : „Деца пејачи и деца свирачи, со наставник и наставничка!”. Сара и водителот Димитар, пред еден месец станаа родители на Илина. Истиот ден кога беше породувањето, Сара ја промовираше и својата нова песна и видео „Црна капина“.

Текстот (Фото) Сара Мејс згодна еден месец по породувањето е превземен од Reporter.mk.