(Фото) Се породи Сека Алексиќ, пејачката објави слика од бебето

Српската пејачка Сека Алексиќ се породи утрово. Таа и нејзиниот партнер Вељко станаа родители по вторпат, а Сека објави фотограифија од бебето.

„Не како ние сакаме, туку како Господ ќе каже. По нашата слава Свети Јован, утрово се роди Јован. Се исполни и желбата на тато! Кажа нека се вика Јован. Ако следното бебе биде машко, ќе се вика Исак“, напиша Сека.

Пејачката се породи по природен пат. Таа и Вељко го добија Јаков во 2016 година.

 

 

 

Текстот (Фото) Се породи Сека Алексиќ, пејачката објави слика од бебето е превземен од Reporter.mk.