(Фото) Со дијамантски прстен хармоникашот Војче Петрушев ја вери девојката

Македонскиот хармоникаш Војче Петрушев со дијамантски прстен ја побара за жена долгогодишната девојка Мони Петрушевска. Потоа на социјалните мрежи се пофали дека Мони прифатила да му биде жена.

„Дијамант за моето богатство“, напиша музичарот покрај сликата што ја објави на „Фејсбук“.

 

Пријателите им честитаа и им посакаа многу среќа, вечна љубов и неколку деца.

Публиката во Македонија го знае Војче како еден од хармоникашите во оркестарот на Милан Завков. Тој со години свири и во популарната емисија „Зајди зајди“.

Текстот (Фото) Со дијамантски прстен хармоникашот Војче Петрушев ја вери девојката е превземен од Reporter.mk.