(Фото) Сопругата на Мијалков со накит Клеопатра

Примабалерината Александра Мијалкова, сопруга на поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков, сè уште ја живее Клеопатра. Балетската улога со која таа прослави јубилеј 25 години кариера не ѝ дозволи да им одолее на прстенот и синџирчето со ликот на Клеопатра.

Сандра објави фотографии со новиот накит, а се пофали и дека се освежува со коктел во хотелот „Мериот“.

Примабалерината, неодамна кажа дека Клеопатра е една од нејзините најомилени улоги и се надева дека балетската прсетава, која е тргната од репертоартот од МОБ, наскоро ќе ја вратат.

Текстот (Фото) Сопругата на Мијалков со накит Клеопатра е превземен од Reporter.mk.