(Фото) Татјана накити за празниците, прва Нова година во новата куќа

Фолк-пејачката Татјана Лазаревска ја украси куќата во Мелбурн за новогодишните празници. Ја накити елката, постави украси, а сликите од празничната атмосфера ги објави на социјалните мрежи. Татјана и нејзиниот сопруг Новица Василевски, на почетокот на годината купија куќа во Мелбурн и ова ќе им бидат први празници во новиот дом. „Празнично расположени“, напиша пејачката на „Фејсбук“, … Continue reading (Фото) Татјана накити за празниците, прва Нова година во новата куќа

Текстот (Фото) Татјана накити за празниците, прва Нова година во новата куќа е превземен од Reporter.mk.