(Фото) Заев отвори сендвичара

Премиерот Зоран Заев во друштво со градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев, денеска беа главни гости на отворањето на новиот ресторан за брза храна „КФЦ“ во Сити Мол. Многумина се пошегуваа дека премиерот стасал да отвори и сендвичара.

Седнат со Богоев меѓу останатите гости, тие имаа можност да ги пробаат пилешките крилца, прсти и останатите специјалитети од пилешко, по што е познат овој ланец на ресторани во светот.

KFC отвори во Скопје Сити Мол 😀

Gepostet von Skopje City Mall am Freitag, 14. September 2018

 

Текстот (Фото) Заев отвори сендвичара е превземен од Reporter.mk.