Франка Бателиќ и нејзината мајка Ингрид позираат заедно

Мајката на хрватската евровизиска претставничка Франка Бателиќ, госпоѓа Ингрид Зустовиќ, успеа да украде дел од медиумскиот колач за време на една веселба на која Франка присуствуваше со сопругот Ведран Чорлука.

Ингрид се појави како придружба на својата ќерка за време на венчавката на нивни роднини. Фотографијата на „Инстаграм“ ја објави Ингрид.

„Пред куќата каде што израснав. Средени за венчавката на нашите драги роднини“, напишала Ингрид.

„Секогаш убави. „Мама сè позгодна“, „Прекрасни“, „Многу личиш на мама“, се само некои од коментарите што ги оставија фановите под фотографијата.

Текстот Франка Бателиќ и нејзината мајка Ингрид позираат заедно е превземен од Reporter.mk.