(Галерија) Модата на црвениот килим на „Манаки“: од елегантни фустани до влечки

Вчеравечер во Битола на отворено се одржа 42. издание на Фестивалот на филмска камера „Браќа Манаки“. Фестивалот почна со настапот на Каролина Гочева, која, придружувана од Никола Мицевски, на пијано изведе неколку песни од филмови. На отворањето беше прикажан филмот „Сестри“ на режисерката Дина Дума. Оваа година љубителите на уметноста имаа можност да прошетаат на … Continue reading (Галерија) Модата на црвениот килим на „Манаки“: од елегантни фустани до влечки

Текстот (Галерија) Модата на црвениот килим на „Манаки“: од елегантни фустани до влечки е превземен од Reporter.mk.