(Галерија) „Ти си крал на музиката“ – Познатите му честитаа роденден на Дарко Димитров - M Express

(Галерија) „Ти си крал на музиката“ – Познатите му честитаа роденден на Дарко Димитров

Македонскиот продуцент и композитор Дарко Димитров вчера го прослави својот 47. роденден. Многу пејачи, соработници и колеги му честитаа на социјалните мрежи. Тие му посакаа многу здравје, успех и среќа. Прва му пиша пејачката Лина Пејовска, која објави нивна заедничка лика.

„Среќен роденден на кралот за правење на музика. Те сакам“, напиша таа.

Покрај Пејовска, на Димитров му честитаа и Александар Тарабунов, Тамара Тодевска, Филип Божиновски, Ања Ветерова, а продуцентот доби доби честитки од од хрватската пејачка Јелена Розга и српските пејачки Каја Остојиќ и ќерката на Цеца, Анастасија Ражнатовиќ.

Текстот (Галерија) „Ти си крал на музиката“ – Познатите му честитаа роденден на Дарко Димитров е превземен од Reporter.mk.