Ги снема белите линии на автопатот за Штип, Павле Богоевски сосе кокаинот растура на Твитер

Снимка на која пратеникот Павле Богоевски наводно се договара да купи кокаин во такси, освен што предизвика негодување и реакции во јавноста, ја префрли забавата на социјалните мрежи. Богоевски се оправда дека не купувал кокаин, туку масло од канабис за лек, но твиретџиите ем побараа да си даде оставка, ем се пошегуваа на негова сметка. Редакцијата на „Репортер“ избра некои од најинтересните твитови.

Фото: Фејсбук

 

 

Текстот Ги снема белите линии на автопатот за Штип, Павле Богоевски сосе кокаинот растура на Твитер е превземен од Reporter.mk.