Глумецот Брајан Кренстон донираше крвна плазма откако прележа корона

Глумецот Брајан Кренстон, ѕвездата на серијата „На лош пат“ (Breaking Bad), донирал крвна плазма откако оздравел од коронавирусот. 64-годишниот актер не откри кога бил заразен, но навести дека тоа се случило во раната фаза од пандемијата. Откри дека имал благи симптоми, како главоболка и затегнатост во градите и го изгубил чувството за мирис и вкус. … Continue reading Глумецот Брајан Кренстон донираше крвна плазма откако прележа корона

Текстот Глумецот Брајан Кренстон донираше крвна плазма откако прележа корона е превземен од Reporter.mk.