Горан Пандев е маж на годината за 2020

Капитенот на фудбалската репрезентација Горан Пандев, е маж на годината за 2020 година. Пандев доби најголем број на лајкови на официјалната „Фејсбук“ страница на настанот. „За мене цела наша репрезентација се мажи на годината. Сакам да им се заблагаодарам на сите кои допринесоа да го постигнеме резултатот со репрезентацијата и да се пласираме на ЕП. … Continue reading Горан Пандев е маж на годината за 2020

Текстот Горан Пандев е маж на годината за 2020 е превземен од Reporter.mk.