Хари ја присилил Меган да открие за абортусот

Поранешниот принц Хари, ја присилил неговата сопруга, глумицата Меган Маркл, да открие во јавноста за абортусот кој го доживеала, пренесуваат светските медиуми. Откако минатата недела Меган во своето потресно писмо откри дека оваа година таа го изгубила второто дете, 39. годишната глумица и понатаму остана главна тема во домашните и светски медиуми. Според последните пишувања … Continue reading Хари ја присилил Меган да открие за абортусот

Текстот Хари ја присилил Меган да открие за абортусот е превземен од Reporter.mk.