Илон Маск само пет дена беше најбогат човек во светот

Основачот на компанијата „Тесла“, Илон Маск, повторно се најде на второто место на листата на најбогати луѓе на светот. Според „Форбс“, Безос повторно е најбогатиот, откако акциите на компанијата „Тесла“ паднаа за околу 8 проценти. Маск изгуби речиси 14 милијарди долари за еден ден. Акциите на компанијата „Тесла“ во понеделникот паднаа за речиси 8%, со … Continue reading Илон Маск само пет дена беше најбогат човек во светот

Текстот Илон Маск само пет дена беше најбогат човек во светот е превземен од Reporter.mk.