Илон Маск заработи 250 милијарди долари од почетокот на пандемијата

Извршниот директор на Тесла, Илон Маск (50), е најбогат човек на светот. Тој има 100 милијарди долари повеќе од вториот најбогат човек, Џеф Безос. Според новата листа на богати на Форбс, Маск достигнал нето вредност од 282 милијарди долари, додека нето вредноста на поранешниот шеф на Амазон е 180,2 милијарди долари. Но во меѓувреме, вредноста на Маск малку … Continue reading Илон Маск заработи 250 милијарди долари од почетокот на пандемијата

Текстот Илон Маск заработи 250 милијарди долари од почетокот на пандемијата е превземен од Reporter.mk.