Индира Левак од „Колонија“ доживеа сообраќајка

Пејачката Индира Левак од групата „Колонија“ доживеала сообраќајна несреќа о Загреб, пренесуваат тамошните медиуми. Автомобил со марка „цитроен“, удрил во нејзиното компе.

Во комбето, покрај пејачката биле и членовите од нејзиниот тим. За среќа не дошло до поголеми повреди. Сведоците велат дека Индира била потресена, но бргу луѓето кои се нашле на местото на несреќата ја смириле.

Полицијата брзо излегла на терен за да го испита целиот инцидент.

Текстот Индира Левак од „Колонија“ доживеа сообраќајка е превземен од Reporter.mk.