Истанбул може да биде погоден од земјотрес во кој би загинале 100.000 луѓе, предвидува турски геолог

Повеќе од пет недели Турција се бори со последиците од разорниот земјотрес со јачина од 7,8 степени според Рихтеровата скала на југоистокот на земјата, во …

Истанбул може да биде погоден од земјотрес во кој би загинале 100.000 луѓе, предвидува турски геолог Прочитај повеќе »

Текстот Истанбул може да биде погоден од земјотрес во кој би загинале 100.000 луѓе, предвидува турски геолог е превземен од Reporter.mk.